16. Horňák, Jozef: 771K Garde

Jozef Horňák:

771K - Garde

Svojou cestou, Senica, 2022

„Kniha 771K je pre mňa veľmi zaujímavým projektom. Nielen z hľadiska knihy samotnej, ale hlavne preto, že ponúka ďalšie možnosti. Ak múza dá, tak sa jedná o prvú knihu z celej série,“ prezrádza Seničan Jozef Horňák.

Pracovne sa pohybuje vo svete podnikania, tentoraz sa vo svojej knihe zaoberá šedou zónou biznisu. „Snažil som sa nastaviť zrkadlo dobe a ľuďom či ľudským povahám, ktoré nemám rád a roky ma hnevajú,“ opisuje Jozef Horňák svoju motiváciu.

771K je autorovou v poradí druhou publikáciou. Inšpiráciu alebo základ jednotlivých zápletiek autor čerpal z reálneho života, skúseností a zážitkov z vlastného podnikania, no miestami sa presunul do sveta predstáv a fantázie. V porovnaní s prvou knihou sa dej odohráva v drsnejšom prostredí, čo sa  – ako hovorí autor – odrazilo aj pri voľbe slovníka. Príbeh obsahuje líniu vzťahu medzi Ditou a Joeom, ktorá je zamotaná a časom sa bude viac a viac komplikovať.

„Myslím, že pre autorov nie je výnimka zažívať tvorivé bloky. Sem-tam som prišiel do bodu, kde som stratil myšlienku alebo som sa v písaní dostal inam, ako som chcel či plánoval. Tu vždy úradovala moja úžasná múza MisHell Von D, ktorá ma motivovala, poradila alebo inšpirovala k novým slovám a myšlienkam,“ približuje Jozef Horňák. MisHell Von D ilustrovala knihu a pri jej vzniku bola autorovi nenahraditeľnou partnerkou, pomocou a oporou.

A ako vníma autor svoje napredovanie? „Rozhodli sme sa posunúť tvorbu na vyšší level. Pre ľudí, ktorí moju tvorbu sledujú, si isto všimli, že ilustrácie od MisHell Von D v mojich knihách taktiež prechádzajú vývojom. Vždy sú iné a posúvajú sa vpred ruka v ruke s dejom a mojou tvorbou.“

Už v tejto chvíli pripravuje Jozef Horňák spoločne s MisHell von D pokračovanie knihy. „Plánujeme veľa noviniek a s MisHell spoločne veríme, že znova prinesieme niečo nové a lepšie ako predtým. Navyše chystáme viacero sprievodných akcií pre ďalšiu knihu (knihy), no tie si v tejto chvíli ešte nechám pre seba,“ uzatvára rozprávanie o svojej knihe autor.